Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła 7 października 2018 r.

 1. Dziś I niedziela miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni: od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, bpa; w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 4. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej, a w sobotę – św. Antoniego.
 5. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 6. Na pierwszą po wakacjach lekcję gry na akordeonie zaprasza pani Zofia Frączystej w czwartek o godz. 16.00 w Sali dolnego kościoła.
 7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w dniach 13 – 14 października br. Koszt 400 zł. Zapisy jeszcze do środy w zakrystii.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
 9. Zachęcamy do czytania czasopism i książek katolickich. Do najnowszego numeru tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest płyta DVD z filmem pt. Sprawa Chrystusa”.
 10. W piątek i sobotę zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową – Nim przyszła Niepodległa. Pierwszy dzień w godzinach od 9.00 do 14.30 w auli dolnego kościoła Sanktuarium na Olczy. Drugi dzień u sióstr Albertynek na Kalatówkach, rozpocznie się Mszą św. za Ojczyznę i poświęceniem Krzyża Niepodległości (ufundowanego przez mieszkańców Zakopanego), a następnie spotkanie u braci Albertynów na Śpiącej Górce i opowieści o Stefanie Żeromskim i Bracie Albercie.
 11. Kandydaci na radnych zapraszają na spotkanie z burmistrzem p. Leszkiem Dorulą z radnymi i kandydatami na radnych w czwartek 11 października o godz. 18.00 w remizie OSP Olcza.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.