Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

 1. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne w tygodniu o godz. 17.00.
 3. Rozpoczyna się miesiąc październik szczególnie ubogacany modlitwą różańcową. Nabożeństwa w naszej świątyni: od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. W I sobotę wspólny o godz. 16.15.
 4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, prezbitera, w piątek – św. Faustyny Kowalskiej.
 5. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy, a w czwartek – św. Barbary.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
  W czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie.
  W piątek chorych odwiedzamy z Komunią św. od godz. 9.00 tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15.
  W następną niedzielę dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00.
 7. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy w dniach 12 – 14 października br. Koszt 400 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 zapraszamy do dolnego kościoła, na wystawę pt. „Od żołnierza do generała”. Oprowadza po niej sam autor wystawy pan Adam Kitkowski.
 10. W najbliższy czwartek o godz. 15.00 zapraszamy na koncert fletowy kończący warsztaty muzyczne z tego instrumentu.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.