Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – XVIII Dzień Papieski 14 października 2018 r.

  1. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, w sobotę wspólny o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
  2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; Środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; Czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia; Piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera; Sobota – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.
  3. Swoją zmianę w tym tygodniu mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa.
  4. Wyjazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie z okazji obchodów 40- lecia wyboru na Stolicę św. Piotra kard. Karola Wojtyły będzie we wtorek 16 października o godz. 7.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy tylko jeszcze dziś w zakrystii przy parafii Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Koszt 10 zł.
  5. Nauka gry na akordeonie: w czwartek w sali dolnego kościoła o godz. 16.00 grupa początkująca a od godz. 17.00 grupa zaawansowana.
  6. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny.
  7. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  8. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  9. Ojcowie Bernardyni z Parafii Św. Antoniego na Bystrem zapraszają na Mszę św. w int. Ojczyzny z okazji 34 rocz. śmierci bł. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października br. o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.20 rozpocznie się różaniec.
  10. Po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 zapraszamy do dolnego kościoła, na wystawę pt. „Od żołnierza do generała”. Oprowadza po niej sam autor wystawy pan Adam Kitkowski.

Cały rozpoczynający się tydzień, nas samych i ludzi, których spotkamy, wszystkich chorych, cierpiących i samotnych polećmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”.