Ogłoszenia Duszpasterskie: IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby związane z utrzymaniem świątyni. Między innymi właśnie z tych ofiar składanych na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca mogliśmy zakupić nowy przenośny sprzęt nagłaśniający.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy czwartej szkoły podstawowej, które rok temu przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. będą uroczycie przeżywać rocznicę tego wydarzenia. Tej eucharystii będą przewodniczyć nowo wyświęceni kapłani Zgromadzenia Misji: ks. Maciej Cepielik CM i ks. Grzegorz Duchnik CM. Na zakończenie tych uroczystości pobłogosławią nas specjalnym błogosławieństwem. Na tej Mszy św. złożymy również życzenia siostrze Joannie.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc maj spotykali się na nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Podziękowania kieruję szczególnie do tych parafian, którzy animowali tę modlitwę przy kapliczkach na naszych osiedlach. Bóg zapłać.
 4. Przez cały czerwiec, po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Kalendarz liturgiczny: w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek – Matki Bożej Różańcowej.
 7. Włodzimierz Małota CM odprawi w naszym Sanktuarium Mszę Świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, czyli tzw. Mszę Trydencką, cichą (recytowaną), w sobotę, 9 czerwca, o godz. 8.00.
 8. Za tydzień kazania w naszej wspólnocie parafialnej będzie głosił ks. Jarosław Rodzik SAC redaktor naczelny czasopisma o Bożym Miłosierdziu.
 9. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy na Uroczystość Bożego Ciała przygotowali ołtarze jak i przystroili drogę, którą szła procesja. Zarówno gospodarzom jak i rodzinom oraz ich sąsiadom, którzy pomogli Pani Marii Majerczyk, Państwu Adamowi i Monice Pawlikowskim, Państwu Janowi i Marii Długosz, Pani Zofii Gąsienicy (na Mrowcach). Różom niosącym feretrony i baldachim oraz latarnie oraz ojcom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej niosącym figurę Niepokalanej, muzyce i zespołowi Giewont dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom i Krucjacie Maryjnej oraz policji i strażakom OSP Olcza.
 10. Drodzy Parafianie zorganizujmy tak swój czas by uczestniczyć w Mszy. św. i procesji przez kolejne dni oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie na Mszy o godz. 18.30.
 11. Ponieważ z powodu wyjazdu na pogrzeb księża nie byli u chorych w pierwszy piątek miesiąca, prosimy poinformować chorych, że ks. Jan Szwaikowski CM odwiedzi ich w najbliższy poniedziałek, a ks. Jerzy Rutkowski CM w piątek od godz. 9.00.