Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła 17 – czerwca 2018r.

 1. Przez cały czerwiec, modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny: dziś przypada wspomnienie – św. Brata Alberta Chmielowskiego; w czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; za tydzień w niedzielę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek –
  św. Józefa.
 4. Jutro w poniedziałek 18.06.2018 r. po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam również wszystkich chcących się włączyć
  w przygotowania do uroczystości odpustu parafialnego.
 5. Najbliższym tygodni będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Msz św. dla przedszkola w czwartek o godz. 16.00. Podczas Mszy św. pożegnamy siostrę Joannę, która wolą przełożonych odchodzi z Zakopanego do przedszkola w Rabce.
  Masza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w piątek o godz. 9.00.
 6. Wolą przełożonych Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Jacek Hareńczyk CM przechodzi do duszpasterstwa parafii Matki Bożej z Luordes w Krakowie. Wspólną modlitwą podziękujemy mu za pracę w naszej parafii w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Dziś jak było zapowiedziane tydzień temu na prośbę społeczności parafii w Gliczarowie Górnym, gdzie cztery tygodnie temu spłonął z całym dobytkiem dom rodziny Węgrowskich, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia pogorzelców w odbudowie przez ofiary składane przy wyjściu z kościoła.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Józefa Szaflarskiego z os. Huty. Wieczny odpoczynek…