Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2018 r.

  1. Dziś cały Kościół przeżywa Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy, że jesteśmy wezwani słowami samego Jezusa do modlitwy w tej intencji.
  2. W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium na zaproszenie Prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan i Prezesa Związku Podhalan oddziału Zakopane będziemy gościć przedstawicieli tego Związku z całej Polski. Mszą św. o godz. 11.00. rozpoczną swoje coroczne wielkanocne spotkanie.
  3. W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania. Młodzież przynajmniej z klasy szóstej może się jeszcze zapisać w poniedziałek, jednak rodzice, którzy nie byli na spotkaniu proszeni są o skontaktowanie się z ks. Jerzym Rutkowskim CM. O kontakt proszeni są także rodzice starszej młodzieży, którzy nie byli na spotkaniu.
  4. 25 kwietnia Święto św. marka Ewangelisty pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o ks. metropolicie abp. Marku Jędraszewskim.
  5. Pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 25 kwietnia o godzinie 16.30, natomiast comiesięczna Msza Święta i spotkanie dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 kwietnia o godzinie 15.00.
  6. W najbliższy piątek 27 kwietnia zapraszamy na Mszą św. i procesję Różańcową Światła na godz. 20.00. Tego dnia swoje urodziny obchodzi ks. Kardynał Stanisław Dziwisz a także obecny wśród nas ks. Roman Barabasz CM.
  7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia i będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza, s. Jolenty i ks. Jerzego Rutkowskiego CM, którzy w tym tygodniu wspominają swoich św. Patronów.
  8. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.