OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017 ROKU

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny tydzień Adwentu oraz nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. Jerzy Basaj CM – dyrektor Apostolatu Maryjnego w Polsce. Od poniedziałku do środy Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W środę zakończenie nauk i błogosławieństwo rekolekcyjne. Możliwość spowiedzi we wtorek i środę pół godziny przed każdą mszą świętą. W czasie rekolekcji roraty będą się odbywać wyjątkowo o godzinie 17:00.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę z Guadelupe (tamtejsze objawienie jest najstarszym uznanym oficjalnie przez Kościół), w czwartek – św. Jan od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże: w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii, w sobotę – św. Jana Pawła II.
  4. Dyrekcja oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy zapraszają rodziców na przygotowane przez uczniów jasełka, które odbędą się w czwartek 21 grudnia o godzinie 18:00 w auli dolnego kościoła. Przy okazji przedstawienia będzie możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla chorych dzieci z terenu naszej parafii.
  5. Można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na wsparcie budowy placu zabaw dla dzieci przy przedszkolu sióstr Służebniczek na Olczy.
  6. Przypominamy, że jeżeli ktoś nie może wziąć udziału w obowiązkowym spotkaniu dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (dzisiaj o godz. 12:00), jest proszony o skontaktowanie się z ks. Jerzym Rutkowskim.
  7. Młodzież z naszego dekanatu zakopiańskiego, która jest zainteresowana wyjazdem i uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. proszona jest o zapisanie się do powstającej grupy dekanalnej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 17 grudnia.
  8. W środę 13 grudnia, w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ojcowie Bernardyni zapraszają do kościoła na Bystrem na różaniec o godz. 17:30 i Mszę za Ojczyznę o godz. 18:00. Po Mszy Świętej – program patriotyczno-religijny przygotowany przez dzieci i młodzież z Poronina. Następnie modlitwa pod krzyżem ofiar komunizmu i spotkanie w sali bł. Jerzego Popiełuszki.