OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 3 GRUDNIA 2017 ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczyna ona nowy rok liturgiczny. Serdecznie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w środę ś Mikołaja, biskupa; w czwartek święto św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w godzinie miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże: w poniedziałek – św. Barbary; w czwartek –Matki Bożej Różańcowej.
  4. Można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na wsparcie budowy placu zabaw dla dzieci przy przedszkolu sióstr Służebniczek na Olczy.
  5. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów, przygotowujących się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godzinie 12:00. Prosimy, aby przyszedł przynajmniej jeden rodzic każdego kandydata. Gdyby z ważnych przyczyn ktoś nie mógł przybyć, prosimy o skontaktowanie się z ks. Jerzym Rutkowskim.
  6. Od następnej niedzieli adwentu do środy rekolekcje adwentowe. Zaplanujmy swój czas tak, byśmy mogli w nich uczestniczyć. Rekolekcje poprowadzi dyrektor Apostolatu Maryjnego w Polsce ks. Jerzy Basaj CM
  7. Młodzież z naszego dekanatu zakopiańskiego, która jest zainteresowana wyjazdem i uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. proszona jest o zapisanie się do powstającej grupy dekanalnej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 17 grudnia.
  8. Ostatnim wydarzeniem Roku Brata Alberta w Zakopanem będzie konferencja między nauką a sztuką zatytułowana Być dobrym jak chleb. To wydarzenie będzie miało miejsce 9 grudnia (sobota) 2017 roku rozpocznie sią Msza sw. o godz. 9.00, a następnie od godziny 10.00 do 15.00 w auli dolnego kościoła będzie można wysłuchać kilku tematycznych konferencji. Serdecznie zapraszamy.