OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2017 ROKU GAUDETE

 1. Dzisiejsza III niedzielą adwentu – nazywana jest łacińskim słowem Gaudete, co znaczy „radujcie się”. Niech ta Radość, że Pan Jest blisko udziela się nam w przygotowaniach duchowych i zewnętrznych do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi przedświątecznej dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali, codziennie pół godziny przed Mszą św.
 2. Osoby, które nie mogły wziąć udziału w rekolekcjach adwentowych zachęcamy do udziału w radiowych rekolekcjach adwentowych w radio ALEX. Rozważania będzie można wysłuchać począwszy od dziś do środy włącznie o godz. 20.00.
 3. W następną niedzielę po południu zasiądziemy już do wigilijnego stołu. Msze św. tego dnia będą tylko do południa, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie w następną niedzielę Mszy św. o godz. 18.30. Transmisja Mszy św. przez radio Alex dla chorych i starszych będzie wyjątkowo o godz. 11.00.
 4. Chorych odwiedzimy z Komunią św. przed świętami w najbliższy piątek od godz. 9.00. Jeśli są osoby chore lub starsze, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do spowiedzi i komunii świątecznej prosimy o podanie adresów w zakrystii.
 5. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek– św. Józefa.
 6. Dyrekcja oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy zapraszają rodziców na przygotowane przez uczniów jasełka, które odbędą się w czwartek 21 grudnia o godzinie 18:00 w auli dolnego kościoła. Przy okazji przedstawienia będzie możliwość udzielenia wsparcia finansowego dla chorych dzieci z terenu naszej parafii.
 7. Można jeszcze nabywać świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki. Ofiary ze świec są przeznaczone na Wigilijne dzieło pomocy dzieciom natomiast ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na wsparcie budowy placu zabaw dla dzieci przy przedszkolu sióstr Służebniczek na Olczy.
 8. Młodzież z naszej parafii, która jest zainteresowana wyjazdem i uczestnictwem
  w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii. Na dzień dzisiejszy z dekanatu zakopiańskiego jest ok. 30 chętnych. Pięknym by było gdyby i ktoś reprezentował naszą parafię.
 9. Informacje dla rolników i hodowców. (osobna karta)