OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX tydzień zwykły 29 października 2017 roku

 1. Kończy się miesiąc październik nabożeństwa różańcowe dziś o 18.00, a w poniedziałek i wtorek dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 3. Okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych dziś przed każdą mszą świętą oraz w poniedziałek i wtorek od 6.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.00.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, by nawiedzając groby zmarłych samochody parkować na placu wokół kościoła. Dzięki temu droga na cmentarz będzie bezpieczniejsza dla pieszych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00. Od godziny 12.00 wypominki na cmentarzu, o godz. 12.30 procesja z kościoła na cmentarz, o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu. Tego dnia wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie.
 5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i na prośbę osób starszych o godz. 11.00 w kościele, oraz o godz. 16.00 na cmentarzu.
 6. Przypominamy, że: Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą.
 7. Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 8. Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika jest utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią itp., natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby do śmietnika. Dziękujemy.
 9. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą świętą. A w niedzielę o godz. 18.00.
 10. W związku z tym, że jest jeszcze sporo spraw związanych z niezałatwieniem miejsc pochówku na naszym cmentarzu prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. W wielu przypadkach minęły terminy ważności opłaty miejsca.
 11. W tym tygodniu: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Tego dnia dodatkowa msza św. o 20.00.
 12. Również w najbliższą sobotę ojcowie Bernardyni zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki za zmarłych”. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła na Bystrem, ale autobus będzie jechał przez Olczę. Zapisy w zakrystii.
 13. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże w poniedziałek – św. Rodziny i św. Andrzeja; w piątek – św. Teresy i św. Barbary.
 14. W imieniu własnym i Zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego pragnę wyrazić wdzięczność za złożone tydzień temu ofiary.
 15. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Wojciecha Franciszka Walkosz z os Galicówka.