OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI tydzień zwykły 5 listopada 2017 roku

 1. Mszy św. W imieniu duszpasterzy, pragnę wyrazić wdzięczność rodzinom naszej parafii, które w październiku trwały na wspólnej codziennej modlitwie różańcowej w naszej świątyni. To ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej poddaje się laicyzacji, a z Boga i religii czyni dodatek do swego życia. Maryja obiecała wiele łask odmawiającym Różaniec, wierzę, że i Was Matka Boża wysłuchała. Tych parafian, którzy z tej łaski nie korzystają i coraz bardziej oddalają się od Boga polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc o łaskę przemiany ich serca.
 2. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą świętą,
  a w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Przypominamy, że do 8-go listopada włącznie wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki zyskania odpustu:

– Wzbudzić intencję jego otrzymania.
– Być w stanie łaski uświęcającej.
– Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
– Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
– Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

 1. W liturgii wspominamy we czwartek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterńskiej; w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; a w sobotę św. Marcina z Tour, biskupa.
 2. W tym tygodniu we wtorek swoją zmianę ma Róża – Matki Bożej Różańcowej.
 3. 10 listopada serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Jubileuszowego XXV Sztafetowego Biegu Niepodległości. Kto nie biegnie niech przyjdzie pokibicować. Po biegu zapraszamy na salę gimnastyczną naszej Szkoły Podstawowej by wziąć udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości
  i rozdaniu nagród. Serdecznie zapraszamy.
 4. Również w piątek 10 listopada 2017 r. Parafialny Regionalny Zespół Giewont serdecznie zaprasza na koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się o godz. 17.00 w Sali kina „Sokół” w Zakopanem.