OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII tydzień zwykły 22 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU

 1. Łączymy się dzisiaj duchowo z Katedrą Wawelską w której o godz.10.00 Ks. Abp Marek Jędraszewski z rąk Nuncjusza Apostolskiego otrzyma paliusz Metropolity.
 2. Także dziś przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny.
 3. Trwa miesiąc październik w Kościele w sposób szczególny poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy codziennie na wspólne odmawianie tej przepięknej i skutecznej modlitwy. W Sanktuarium różaniec dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: dziś – św. Jana Pawła II; w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. (Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, którzy byli duszpasterzami w naszej parafii: ks. Tadeuszu Lubiatowskim CM i ks. Tadeuszu Lubelskim CM)
 5. W tym tygodniu swoją zmianę będzie miała we wtorek – Św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny;
  w piątek – Św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
 6. Skuteczną formą modlitwy za zmarłych, która trwa przez cały rok są wypominki. Wypominki można składać u siostry w zakrystii.
 7. W piątek 27 października o godz. 20.00 Mszę św. i procesja światła ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Uczestniczyć w niej będą klerycy Wyższego Seminarium Zgromadzenia Misji,
  a przewodniczył jej będzie dyrektor seminarium ks. Szczepan Szpoton CM. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziś po każdej Mszy św. jest okazja do wsparcia Zakopiańskiego Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego.
  Na terenie naszej parafii wiele osób walczących z chorobami nowotworowymi korzysta z pomocy tego Stowarzyszenia. Wspomagając otrzymamy cebulkę żonkila symbolu Hospicjum.
 9. Zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie byli na spotkaniu, ks. Proboszcz zaprasza do zakrystii
  po Mszy św.
 10. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. i różańcu.
 11. W następną niedzielę na godz. 15.00 ks. Jacek zaprasza na Mszę św. dzieci, które przygotowują się
  do pierwszej Komunii Świętej oraz ich Rodziców.
 12. Spotkania dla młodzieży mającej przystąpić do bierzmowania w tym roku szkolnym odbywają się dla starszych w poniedziałki o godz. 18.00, natomiast dla młodszych roczników(II gimnazjum i VII SP) – we wtorki o 18.00 i 19.00 – według wyznaczonych grup. W naszej parafii przygotowanie trwa trzy lata, jednak ze względu na potrzebę dostosowania się do reformy edukacji, młodzież rozpoczynająca przygotowanie w klasie VII, będzie wyjątkowo bierzmowana już po dwóch latach – w klasie VIII. Dlatego też już w drugim semestrze tego roku rozpoczniemy przygotowania dla młodzieży z klas VI. Wszystkich młodych parafian w wieku przynajmniej 13 lat (czyli z VII klasy), którzy chcieliby jeszcze rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu, zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. Wkrótce podamy informację o terminie spotkania dla rodziców kandydatów. Wszystkie pytania proszę kierować
  do ks. Jerzego Rutkowskiego CM.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 14. Ogłoszenie Pana Burmistrza dotyczące prac związanych rekultywacją dawnego wysypiska śmieci.