OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX tydzień zwykły 13 SIERPNIA 2017 ROKU

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP; w czwartek święto św. Jacka, prezbitera
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże:
  w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Zofii i św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré; w sobotę – św. Józefa.
 4. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP, kazania wygłosi ks. Janusz Bola SDS proboszcz parafii Matki Bożej Zbawiciela a ofiary złożone na tacę ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła na Antałówce. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.00, 9.00. 11.00 i 18.30. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to dzień, kiedy w naszym Sanktuarium możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. We wtorek w Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski.
 6. Natomiast za tydzień w niedzielę będziemy gościć misjonarza pracującego na Krymie, a pochodzącego z Bańskiej Wyżniej brata Tomasza Stopkę OMI, który da świadectwo swojej pracy i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje.
 7. Nasz ciężko chory młody parafianin Stanisław Stachoń, przeszedł już przeszczep szpiku kostnego. Potrzeba jednak modlitwy, by jak najszybciej powrócił do zdrowia oraz o umocnienie dla jego najbliższych. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 8. W poniedziałek 14 sierpnia br. na Równi Krupowej pod namiotem odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Tatrzańskie Uwielbienie”. Będzie to czas wspólnego uwielbienia, słuchania świadectw, modlitwy wstawienniczej. Początek o godz. 10.00. O godz. 19.00 uroczysta Eucharystia.
 9. W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na tradycyjną Pielgrzymkę do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 10. Rozpoczęliśmy wakacyjne górskie wędrówki. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas starszych szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum i szkół średnich. Dokładne informacje można uzyskać u ks. Proboszcza.