OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII tydzień zwykły 30 LIPCA 2017 ROKU XXIX ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii 29 tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 2.  W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystości odpustowe. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za godne przeżycie tych dni. Wyrażamy wdzięczność pocztom sztandarowym OSP Olcza, Banderii konnej, Związku Podhalan oddział Zakopane i Ogniska Olcza, oraz Szkoły. Grupom parafialnym, ministrantom i Krucjacie Maryjnej, muzyce, Zespołowi Giewont i zespołowi Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca, a także młodym akordeonistom pod kierownictwem p. Anny Zofii Frączystej. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski i swą macierzyńską opieką otoczy wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek – św. Ignacego Loyoli, kapłana; we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  bpa i doktora Kościoła; w środę Matki Bożej Anielskiej – tego dnia można zyskać odpust w kościołach parafialnych pod zwykłymi warunkami; w piątek – św. Jana Marii Vianeya.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: we wtorek – św. Teresy; w czwartek – św. Barbary.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 19.30, a w następną niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
 6. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 7. Dziś po Mszy św,. o godz. 18.30 odbędzie się koncert organowy p. Kamila Frąśa z okazji przeżywanego w tym roku jubileuszu 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Serdecznie zapraszamy.
 8. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty po wieczną nagrodę Anna Mentel z ul. Janosówka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.