OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX tydzień zwykły 20 SIERPNIA 2017 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek wspomnienie NMP Królowej; w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże: w czwartek – św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.
  4. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza pracującego na Krymie, a pochodzącego z Bańskiej Wyżniej brata Tomasza Stopkę OMI ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który daje świadectwo swojej pracy i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje.
  5. Nadal trwamy na modlitwie, za gimnazjalistę Stanisława Stachonia, który przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Potrzeba jednak modlitwy, by jak najszybciej powrócił do zdrowia oraz o umocnienie dla jego najbliższych. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  6. Trwają wakacyjne górskie wędrówki w ramach projektu naszej parafii z Urzędem Miasta Zakopane. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas starszych szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum i szkół średnich. Można dołączyć każdego dnia. Dokładne informacje można uzyskać u ks. Proboszcza.Od dziś w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską rozpoczyna kleryk Zgromadzenia Misji Jarosław Wojewódka.
  7. Dnia 25 sierpnia 2017r. w piątek o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zapisanych do Przedszkola Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa. Obecność obowiązkowa. s. Ewa Kotarba
  8. Następna niedziela to 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na Mszą św. i procesję różańcową światła na godz. 18.30. tego dnia u ojców bernardynów na Bystrem Msza św. za Ojczyznę o godz.19.00.
  9. W następną niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, które przeszły przez Polskę.
  10. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Helena Topór. Wieczny odpoczynek…