OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI tydzień zwykły – 23 LIPCA 2017 ROKU ODPUST PARAFIALNY

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.E. ks. bp Paweł Socha CM. Serdecznie zachęcamy do dobrego przeżycia tej uroczystości przez pełne uczestnictwo we Mszy św. i modlitwie w intencjach Ojca świętego, by zyskać odpust zupełny.
  Po Mszy św. w auli dolnego kościoła „Radośniki” w wykonaniu Parafialnego Regionalnego Zespołu GIEWONT pod patronatem UM Zakopane oraz program artystyczny gości z zespołu Pieśni i Tańca KRAKOWIACZEK z Grojca, a także występ MŁODYCH AKORDEONISTÓW pod kierownictwem
  Anny Zofii Frączystej.
 2. Podczas tegorocznych przygotowań do odpustu w naszej parafii była okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, w tzw. Monstrancji Fatimskiej. Monstrancja ta we wrześniu zostanie podarowana Sanktuarium Mati Bożej w Fatimie. Peregrynacji monstrancji towarzyszy dzieło budowy hospicjum dziecięcego w Wilnie. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można na ten cel złożyć ofiarę, a także otrzymać pamiątkowy obrazek.
 3. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingi, dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba, Apostoła a także św. Krzysztofa. Tego dnia błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. rannej i wieczornej; w środę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę – wspomnienie św. Marty.
 5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – nowa róża Świętej Rodziny.
 6. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 7. 27 lipca w czwartek zapraszamy na Mszę św. z procesją różańcową światła. Przewodniczył jej będzie ks. profesor Stanisław Wypych CM, który w tym roku obchodzi swoje 50 cio lecie kapłaństwa.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św,. o godz. 18.30 odbędzie się koncert organowy p. Kamila Frąśa z okazji przeżywanego w tym roku jubileuszu 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Serdecznie zapraszamy.