OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV tydzień zwykły – 16 LIPCA 2017 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00. Pamiętajmy, że wybierając się do kościoła trzeba zadbać o GODNY dla tego miejsca strój.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – wspomnienie bł. Czesława; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.
  3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – Św. Katarzyny Labouré; w środę – Św. Józefa.
  4. Zapraszam wszystkie róże różańcowe, ale i wszystkich ludzi dobrej woli do kontynuacji modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego ciężko chorego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy przeprowadzą przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Kto nie będzie mógł a chciałby włączyć się w tę modlitwę w zaciszu swego domu.
  5. W imieniu Związku Podhalan oddział zakopane pan Andrzej Skupień dziękuje zespołom Klimka Bachledy, Zespołowi Giewont oraz młodym akordeonistom pod przewodnictwem pani Anny Zofii Frączystej za pomoc w zorganizowaniu koncertu charytatywnego na rzecz chorego Staszka. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Poprzedzą ją przez trzy dni – od środy do piątku – duchowe przygotowania na Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00, które poprowadzi ks. dk. Jerzy Rutkowski CM. W sobotę zapraszamy chorych naszej parafii na msze św. o godz. 10.00 podczas, której zostanie udzielony sakrament chorych. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom chorym i w podeszłym wieku. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.E. ks. bp Paweł Socha CM. Serdecznie zapraszamy do ubogacenia tego dnia Róże Żywego Różańca, poczty sztandarowe, Apostolat Maryjny, Banderię konną, zespół Giewont, muzykę. Niech to święto religijne wybrzmi również w pięknych góralskich strojach. Sumę zakończy procesja o poniesienie feretronów i baldachimu prosimy Róże w porządku jak na Boże Ciało.
    Od środy do niedzieli w naszej parafii będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie wystawiony w tzw. Monstrancji Fatimskiej, która we wrześniu zostanie podarowana Sanktuarium Mati Bożej w Fatimie. Dokładne informacje znajdziemy na plakatach przed Sanktuarium oraz na programie wyłożonym na stoliku pod chórem. Peregrynacji monstrancji towarzyszy dzieło budowy hospicjum dziecięcego w Wilnie. Przy wyjściu z kościoła będzie można na ten cel złożyć ofiarę.