OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII tydzień zwykły 2 LIPCA 2017 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00.
  2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. diakona Jerzego Rutkowskiego CM, który podejmie posługę katechety i duszpasterza w naszej parafii, a także kleryka Wojciecha, który przez najbliższy tydzień będzie pomagał przy Sanktuarium.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła; we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie; w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę – św. Jana z Dukli, kapłana.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej. Nadal zachęcamy do wstępowania w szeregi Róż żywego Różańca.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godziny 9.00.
  6. Dziś spotkanie Związku Podhalan – Ognisko Olcza o godz. 12.30 w auli dolnego kościoła.
  7. Spotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na kolonie nad morze odbędzie się jutro 3 lipca br. po wieczornej Mszy św. w auli dolnego kościoła.
  8. Wraz z nadejściem lata zdarzają się ciepłe dni. Dlatego chcemy przypomnieć dzieciom, młodzieży, paniom i panom o ważnej dla wszystkich sprawie. Wybierając się do kościoła zadbajmy o GODNY dla tego miejsca strój. Zdarzają się, bowiem przypadki albo bezmyślności albo braku przyzwoitości. Prosimy Parafian, którzy przyjmują w swych domach turystów, aby z delikatnością powiedzieli im o tej sprawie.