OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV tydzień zwykły 9 LIPCA 2017 ROKU

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dziś na godz. 18.00.
  2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Kamila, który przez najbliższy tydzień będzie pomagał przy Sanktuarium.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Bernarda, opata w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika;
    w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy róże: w czwartek – św. Antoniego.
  5. Zapraszam wszystkie róże różańcowe ale i wszystkich ludzi dobrej woli do podjęcia w tym tygodniu modlitwy różańcowej oraz umartwień w intencji naszego młodego parafianina Stanisława Stachonia oraz lekarzy, którzy – jeśli nic się nie zmieni – przeprowadzą w następny poniedziałek 17 lipca przeszczep szpiku kostnego. Wszystkich, którzy będą mogli zapraszam codziennie na wspólny różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą św. Kto nie będzie mógł niech modli się w zaciszu swego domu.
  6. Lato a wraz z nim dużo słońca. Dlatego chcemy przypomnieć dzieciom, młodzieży, paniom i panom o ważnej dla wszystkich sprawie. Wybierając się do kościoła zadbajmy o GODNY dla tego miejsca strój. Zdarzają się, bowiem przypadki albo bezmyślności albo braku przyzwoitości. Prosimy Parafian, którzy przyjmują w swych domach turystów, aby z delikatnością powiedzieli im o tej sprawie.
  7. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: śp. Stanisława Świder z os. Wojdyły i śp. Marię Gil z os. Walkosze. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.