OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 2 KWIETNIA 2017 ROKU

 1. Do najważniejszych ćwiczeń duchowych w czasie wielkiego Postu należą Rekolekcje. To święty czas dany nam na refleksję i nawrócenie. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej poprowadzi, które dziś rozpoczynamy o. Zachariasz Polak OFM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Tak zaplanujmy ten tydzień byśmy mogli w każdy dzień być na naukach. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie obok ogłoszeń, a także jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Można również zabrać do domu wychodząc z kościoła jest wyłożony na stoliku przy wyjściu.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 18.30 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w piątek swoją zmianę różańcową ma róża M.B. Różańcowej.
 4. W minioną środę ks. bp. Damian Muskus udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Młodym życzymy, by wydali godne owoce łaski. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy w imieniu parafii za dar ołtarza, jakim jest nowa piękna mosiężna kadzielnica.
 5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca w czwartek na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nie odwiedzamy w I piątki a chcieliby przystąpić do spowiedzi i Komunii św. przed świętami Wielkanocnymi.
 6. Za tydzień na każdej Mszy św. poświęcenie palm, o godz. 11.00 procesja z palmami.
  Po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 wystawią Misterium pt. „Kim jestem?” W ten sposób pragną pomóc nam wejść w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Chcą również przy tej okazji zebrać datki, które w połowie będą przeznaczone na potrzeby rehabilitacyjne Staszka chorego ucznia naszego Gimnazjum, a druga część na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  Za tydzień w niedzielę o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta.
 7. Od czwartku Msze św. wieczorne o godz.18.30.
 8. W nocy z 7/8 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a zakończy Mszą św. o godz. 6.30 w sanktuarium MB w Ludźmierzu. Do przejścia 36 km. Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie internetowej parafii Najświętszej Rodziny. Zgłoszenia uczestnictwa dokonujemy drogą elektroniczną na stronie EDK.
 9. W następną niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji osób które 7 lat temu zginęły tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, udając się na uroczystości katyńskie.
 10. Urząd Miasta Zakopane informuje, że od soboty 1 kwietnia zmieniło się miejsce odjazdów komunikacji dalekobieżnej. Autobusy do Krakowa i innych miast, które do tej pory odjeżdżały z dworca autobusowego, zostały przeniesione na plac przy dworcu PKP. Szczegółowe informacje o zmianach na stronie internetowej Urzędu Miasta: www.zakopane.eu
 11. Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc informuje o rozpoczęciu programu wczesnego wykrywania chorób tarczycy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Tam też można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 13. Stowarzyszenie Rycerze Kolumba zachęca do obejrzenia dziś o godz. 13.05 w programie 1TVP filmu pt. „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu.”
 14. Wszystkim ministrantów i lektorów zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 na próbę liturgiczną Triduum Paschalnego. Rodziców prosimy by przypomnieli synom o próbie. Mamy też wielką prośbę do wszystkich ministrantów i lektorów seniorów by włączyli się w przygotowania liturgii tych szczególnych dni. Chętnych proszę o kontakt ze mną lub z ks. Włodzimierzem.
 15. Wraz ze Strażakami prosimy i apelujemy o niewypalanie traw. Wydaje się niewinnie dopóki nie dojdzie do tragedii.
 16. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty śp. Jan Gąsienica- Kotelnicki z os. Mrowce i Stanisław Kluś z os. Piszczory. Wieczny odpoczynek Racz im dać Panie…