OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 9 kwietnia 2017 roku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00.
  Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godzinie 6.00
  . Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: od poniedziałku do środy: rano przed Mszą św. i po południu od godz. 18.00, w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Jednak, jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy już byli w stanie łaski uświęcającej podczas Triduum Paschalnego.
  Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego
  w Jerozolimie.
 2. Od dziś do środy włącznie Rekolekcje na antenie Radia ALEX. O godz. 20.00. Drogowskazem będzie dla nas tegoroczne hasło duszpasterskie Kościoła w Polsce: „Idźcie i głoście”, a fundamentem, katechizmowy Dekalog. Serdecznie zachęcamy, szczególnie tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy w środę – różę św. Antoniego.
 4. Serdecznie zapraszamy dziś po Mszy św. o godzinie 11.00 do auli dolnego kościoła na Misterium pt. „Kim jestem?” w wykonaniu rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej na Olczy.
 5. Przy tej okazji będą zbierane datki, które w połowie będą przeznaczone na potrzeby rehabilitacyjne Staszka chorego ucznia naszego Gimnazjum, a druga część na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 6. Dziś o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji osób które 7 lat temu 10 kwietnia udając się na uroczystości katyńskie, zginęły tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
 1. Również dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zakopanego, początek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Rodziny a zakończy się w kościele Św. Krzyża.
 2. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed liturgią Triduum Paschalnego w środę o godz. 17.30, w Wielki czwartek, piątek i sobotę o godzinie 10.00 rano. Obecność obowiązkowa.
 3. Podobnie jak w latach ubiegłych w sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność, która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych pojemników.
  Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o pomoc w dyskretnym wskazaniu takich rodzin i osób nie koniecznie z naszej parafii przez osobiste zgłoszenie nazwisk do księdza Proboszcza.
 4. Po Mszy św. zapraszam na chwilę do zakrystii zelatorów Żywego Różańca.
 5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła jest możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 6. Parafialny Regionalny Zespół Giewont serdecznie zaprasza wszystkich obecnych jak i byłych członków zespołu na obchody jubileuszu 35-lecia swojej działalności, które odbędą się 21 kwietnia 2017r. tj. piątek o godz. 15:00 w naszym Sanktuarium.