OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 26 MARCA 2017 ROKU

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
  2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Do najważniejszych ćwiczeń duchowych w czasie wielkiego Postu należą Rekolekcje. To święty czas dany nam na refleksję i nawrócenie. W naszej parafii ten czas rozpoczniemy w następną niedzielę i będzie trwał do środy włącznie. Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej poprowadzi o. Zachariasz Polak OFM. Tak zaplanujmy następny tydzień byśmy mogli w każdy dzień być na naukach. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie obok ogłoszeń, a także jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – różę św. Wincentego a Paulo, we wtorek – św. Moniki, a w sobotę – Róża św. Teresy. Dziękuję tym spośród parafian, którzy odpowiedzieli na apel i dołączyli do Róż Żywego Różańca. Niech Maryja wynagrodzi wam waszą decyzję i będzie wsparciem w trudach dnia codziennego.
  5. Jutro 27 dzień miesiąca Msza św. i procesja Różańcowa Światła o godz. 20.00.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek po wieczornej Mszy św. Wszystkich chcących włączyć się w szerzenie przesłania Maryi serdecznie zapraszamy.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 16.30. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp. Damian Muskus udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.
  8. W najbliższą sobotę – 1 kwietnia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
  9. Pragniemy poinformować, że w dniu wczorajszym w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie dwóch znanych nam kleryków Maciej Cepielik i Grzegorz Duchnik złożyli śluby święte. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Pod chórem można również jeszcze nabyć Baranki rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary z ich sprzedaży wspomogą dzieła pomocy osobom samotnym, starszym.