OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2017 roku

 1. W kalendarzu dziś wspominamy św. Józefa, jednak liturgiczna uroczystość ze względu na niedziele Wielkiego Postu jest przeniesiona na dzień jutrzejszy. Dlatego też jutro dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 3. Podczas spotkań w czasie kolędy między innymi poruszaliśmy temat Róż Żywego Różańca i wiele osób deklarowało chęć dołączenia. Wszystkich, którzy przemyśleli i chcieliby się włączyć w tę formę modlitwy prosimy o zgłoszenie tego u siostry w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek – różę św. Józefa, a w piątek – św. Jana Chrzciciela. Bóg zapłać róży św. Jadwigi Królowej za ofiary złożone na rzecz naszego kościoła.
 5. W najbliższą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to dzień, w którym kościół w sposób szczególny przypomina o świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a przed każdą Mszą św. będzie można złożyć deklarację modlitwy za poczęte a zagrożone aborcją dzieci. Deklaracje są wyłożone na stoliku pod chórem.
 6. Od jutra rozpoczną swe rekolekcje uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Księdza rekolekcjonistę Michała Żebrowskiego CM oraz dzieci i młodzież powierzamy waszej modlitwie.
 7. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 8. Z uwagi na zbliżający się jubileusz 35-lecia działalności zespołu Giewont, który odbędzie się dnia 21 kwietnia 2017r. Kierownictwo zespołu zaprasza rodziców dzieci z Małego Giewontu, byłych członków oraz tych, którzy chcieliby się włączyć w organizację uroczystości na zebranie w dniu 22 marca 2017r. (tj. środa) o godz. 19.30
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”. Pod chórem można również nabyć Baranki rozprowadzane przez CARITAS. Ofiary z ich sprzedaży wspomogą dzieła pomocy osobom samotnym, starszym
 10. Zarząd OSP Olcza serdecznie zaprasza strażaków oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców na Walne Zebranie, które odbędzie się dziś o godz. 12.30 w Domu Strażaka.
 11. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 marca) następuje zmiana czasu z zimowego na letni.