OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 26 lutego 2017 roku

 1. W tych dniach poprzedzających Wielki Post. Zachęcamy wszystkich parafian do trwania na modlitwie wynagradzającej Dobremu Bogu za grzechy popełnione w naszych rodzinach i naszej parafii. W ten sposób przygotujmy się na wejście w okres Wielkiego Postu. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 do Mszy św. o godz. 15.00 i po niej do Mszy św. o godz. 18.30. Jutro w poniedziałek i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00 i będzie trwał do godz. 17.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży o 17.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
 3. Dziś o godz. 15.00 Msza św. dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich najbliższych.
 4. W poniedziałek 27 dzień miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. na godz. 20.00 i procesję różańcową światła.
 5. Najbliższą środa zwana popielcową rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem.
 6. Kalendarz liturgiczny: w sobotę – święto św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 7. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek Różę – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Moniki, w czwartek – św. Teresy i w piątek – Różę św. Barbary.
 8. W tym tygodniu I piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00, w sobotę nabożeństwo wynagradzające niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 10. Dom Opieki prowadzony przez Siostry Albertynki ul. Struga 4 34-500 Zakopane poszukuje osoby na 6 – miesięczny staż pracy na stanowisku opiekuna osoby starszej. Bliższe informacje pod telefonem 608 676 810.
 11. Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopanego wraz z młodzieżą z zakopiańskich szkół zapraszają w dniu 1 marca 2017roku Gości i Mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Po Mszy przemarsz pod pomnik „Żołnierzy Wyklętych” do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy ul. Kościuszki w Zakopanem. Odbędzie się tam część artystyczna, apel poległych, złożenie kwiatów i modlitwa.