OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2017 roku

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii na Olczy wszystkich Gości, życząc miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 17.00.
  Po Mszy św. comiesięczne spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego, na które zapraszamy wszystkich chcących się włączyć w niesienie przesłania Cudownego Medalika.
 3. Kalendarz liturgiczny: w środę – święto Katedry św. Piotra, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, bpa i męczennika.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy Różańcowej zapraszamy: w poniedziałek Różę – św. Józefa; w piątek – św. Jana Chrzciciela i w sobotę – Różę św. Anny.
 5. Dziś o godz. o godz. 15.00 w auli dolnego kościoła obowiązkowe spotkanie dla uczniów kl. III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.
 6. Siostra Ewa Kotarba dyrektor Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Ochronka Św. Józefa w Zakopanem Olcza informuje, że trwają już zapisy na rok szkolny 2017/2018. Należy pobrać KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 24 lutego 2017 r.
 7. Za tydzień w niedzielę 26 lutego o godz. 15.00 ks. Jacek zaprasza na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz najbliższych.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu można nabyć tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 9. Dom Opieki prowadzony przez Siostry Albertynki ul. Struga 4 34-500 Zakopane poszukuje osoby na 6 – miesięczny staż pracy na stanowisku opiekuna osoby starszej. Termin rozpoczęcia stażu od 01 marca 2017r. Bliższe informacje pod telefonem 608 676 810.

Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem ogłasza nabór na rok szkolny 2017/18 do klas „0”, 1 i 7 oraz nabór uzupełniający do klas 2,3,4,5,6 do nowej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II w nowym budynku przy ul. Kościeliskiej.

Zapewniamy atrakcyjne czesne, wysoki poziom nauczania, wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, naukę języka angielskiego 5 godz. tygodniowo, szeroką gamę zajęć dodatkowych, zespoły klasowe do 16 osób. Bliższe informacje można uzyskać na stronie parafialnej: www.swrodzina.net oraz w sekretariacie dotychczasowej Katolickiej Szkoły Podstawowej ul. Piłsudskiego 21, która wygasza swoją działalność.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodziców odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4.

Nasza placówka jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. Organem założycielskim jest Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

WAŻNE INFORMACJE NA STRONIE SZKOŁY www.ksp-zakopane.pl

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE W „KSIĘŻÓWCE”

Zbliża się 20 rocznica pobytu Jana Pawła II w „Księżówce” i na Podhalu. Wszyscy pamiętamy te wspaniałe chwile, które zapisały się głęboko w naszych sercach. Wyrazem dobrego przygotowania na przeżywanie tego jubileuszu niech będzie udział w rekolekcjach zamkniętych w „Księżówce”, w miejscu przebywania i modlitwy Ojca Świętego.

Rekolekcje odbędą się w dniach 10 – 12.03.2017 r., a poprowadzi je Ks. prałat Henryk Zieliński z Warszawy, redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”.

Zapisy przyjmuje recepcja „Księżówki. Można zapisać się osobiście lub telefonicznie (w godzinach 08:00 – 21:00) bądź mailowo. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek wspólną kolacją i trwać będą do niedzieli zakończonej wspólnym obiadem.

Ze względu na charakter mogą w nich uczestniczyć tylko osoby, które na ten czas zamieszkają w „Księżówce”. Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Koszt: 200 zł od osoby.

Serdecznie zapraszam mieszkańców Zakopanego i innych miejscowości Podhala,

Ks. Lesław Mirek, dyrektor Domu Rekolekcyjnego „Księżówka” w Zakopanem.

Parafia Św. Antoniego na Bystrem zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017r. na Mszę św. o godz. 19.00 w intencji Ojczyzny.