OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016 roku

 1. Msza święta Roratnia codziennie godzinie 7.00 rano. W środę harcerze przyniosą na poranną Mszę św. Betlejemskie Światło Pokoju.
  Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment, przypominamy, że kapłani spowiadają codziennie w tygodniu przed Mszą poranną i wieczorną. Idąc do spowiedzi przygotujmy się do niej przez solidny rachunek sumienia. W sobotę okazja do spowiedź przed Mszą poranną i do godziny 12.00. Później świątynia będzie sprzątana i przygotowywana na święta.
 2. Od niedzieli do środy w Radiu Alex o godz. 20.00 rekolekcje adwentowe. Wykorzystajmy ten czas a informacje przekażmy znajomym i bliskim. Jest możliwość wysłuchania tych spotkań także za granicą przez internet.
 3. Pod chórem można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można jeszcze nabyć świecę Caritas. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na misje prowadzone za granicą przez siostry Służebniczki. Natomiast ofiary za świece przeznaczone są na Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w poniedziałek – różę św. Katarzyny Labouré i św. Józefa, a w piątek – św. Jana Chrzciciela.
 5. W piątek – 22 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, by również oni mogli skorzystać sakramentu pokuty i z Komunii świętej przed świętami Bożego Narodzenia, adresy chorych których nie odwiedzamy co miesiąc prosimy składać w zakrystii.
 6. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. O północy Pasterka, która będzie emitowana na falach Radia ALEX. Podobnie jak rok temu ta Msza będzie nagrywana na wideo i kilka godzin po zakończeniu będzie można ją oglądnąć na naszej stronie internetowej. Pół godziny przed pasterką zapraszamy na wigilijny program przygotowany przez Parafialny Regionalny Zespół Giewont, który jest również oficjalnym zespołem reprezentującym Miasto Zakopane. Jest czas na to by przekazać tą informację znajomym bliskim w kraju i zagranicą.
 8. W niedzielę Święta Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano i nabożeństwa o godz. 18.30.
 9. Za tydzień w poniedziałek na Mszy św.. o godz. 11.00 ędziemy modlić się w intencji solenizantów s. Ewy i ks. Jana .
 10. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: śp. Zofię Stachoń z os. Stachonie. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…