OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2016 roku

  1. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a także dziś i jutro nie będzie nabożeństwa eucharystycznego o godzinie 18.00.
  2. Kieruję swoje podziękowanie do wszystkich, którzy przed 9-ciu miesięcy włączyli się w modlitwę Adopcji Duchowej Życia Poczętego i swoją codzienną modlitwą towarzyszyli poczętym dzieciom i ich rodzicom.
    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas Pasterki, które są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Poczętego.
  3. Jutro w drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycja w tym dniu każe nam święcić owies.
  4. Tego dnia na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić w intencji ks. Jana i s. Ewy z okazji ich imienin. Po Mszy św. o godz. 11.00 Zespół GIEWONT zaprasza na świąteczny występ do auli dolnego kościoła.
  5. We wtorek 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła na godz. 20.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć świąteczne wydania tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. W drugi dzień świąt po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w zakupie drogich leków i leczenia dla ucznia drugiej klasy naszego gimnazjum Stanisława Stachoń – Grzesiczek, u którego zdiagnozowano białaczkę i aktualnie przebywa na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

Dobrze wiemy ile wysiłku potrzeba by przygotować dom na święta. Podobnie jest i z świątynią parafialną. Dlatego pragnę podziękować kapłanom za posługę w konfesjonale i prowadzenie rozważań roratnich, drogim siostrom za przystrojenie kościoła, s. Jolencie i państwu Gut – Misiaga za wysprzątanie świątyni, naszym strażakom p. Andrzejowi Macurze, p. Stanisławowi Gut- Misiaga, Szymonowi Krzeptowskiemu – Sabale za pomoc w postawieniu szopki oraz Strażakom i Młodzieżowej drużynie Pożarniczej przy stawianiu choinek ich przystrojeniu. Siostrze Jolencie i p. Marii Pawlikowskiej za przygotowanie i wstawienie figur do szopki. Panu Andrzejowi Skupniowi za podarowanie większości tych drzewek. Oraz siostrze Stanisławie, która wysłała w naszym imieniu życzenia świąteczne prawie trzech tysiącom osób, z którymi systematycznie utrzymuje kontakt nasze Sanktuarium. Muzyce i zespołowi Giewont za przedstawienie, które wprowadziło nas w atmosferę bożonarodzeniowej nocy i ubogacenie liturgii Mszy św. Wszystkim, którzy przekazali pieniądze dla potrzebujących, a które trafiły do rodzin przeżywających trudne chwile. Rodzin nie tylko z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.