OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2016 roku

  1. Dziś trzecia niedziela adwentu. Msza święta Roratnia codziennie godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na to nabożeństwo z lampionami. W tym tygodniu modlimy się o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: we poniedziałek NMP z Guadalupe; we wtorek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i i doktora Kościoła.
  3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy we wtorek – różę św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
  4. Dziś pod chórem a w tygodniu w zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by przesłać opłatek. Ofiary za opłatki wspomogą misje zagraniczne Sióstr Służebniczek. Można nabyć również świecę Caritas. Ofiary składane przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  6. We wtorek 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia w naszej Ojczyźnie Stanu Wojennego: pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy doświadczyli w tym czasie represji, stracili zdrowie, a niektórzy życie. Tego dnia oo. Bernardyni z Parafii św. Antoniego na Bystrem zapraszają na uroczystości upamiętniające ofiary stanu wojennego i męczeńską śmierć bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 17.00 – odsłonięcie tablicy i różaniec, o godz. 18.00 – Msza św.
  7. Urząd Miasta Zakopane oraz radni Wojciech Tatar i Jan Topór-Jasica zapraszają na spotkanie informacyjne mieszkańców Olczy, którzy chcą skorzystać z dofinansowania i wymienić stary piec węglowy na ekologiczne źródło ogrzewania. Spotkanie odbędzie się w środę, 14 grudnia o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej na Olczy.
  8. Zapewne słyszeliśmy już informację, że 8 grudnia 2016r. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego Metropolitę Krakowskiego. Następcą ks. Kardynała Stanisława Dziwisza został Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, dotychczasowy Arcybiskup Metropolita Łódzki. Polecamy ich wstawiennictwu Matki Bożej. Kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do katedry odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 r.
  9. W ostatnim czasie Bóg odwołał z naszej wspólnoty: śp. Zofię Stachoń z os. Stachonie; śp. Marię Stachoń z os. Stachonie i śp. Helenę Migiel z os. Mrowce. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…