OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII niedziela zwykła 13 listopada 2016 roku

 1. Dziś VIII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku w sposób szczególny kierujemy nasze myśli w stronę prześladowanych chrześcijan w Iraku. Między innymi możemy ich wspomóc wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405, a także w inne sposoby, o których można przeczytać na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem na plakacie w gablocie.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą świętą. A w niedzielę o godz. 18.00.
 3. Trwa nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszej świątyni modlimy się po Mszy św. wieczornej.
 4. Dziś dzień zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezjach i kościołach jubileuszowych. W naszym dekanacie uroczystość zamknięcia będzie miała miejsce w kościele stacyjnym Najświętszej Rodziny w Zakopanem na Mszy św. o godz. 15.00.
  Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli w naszym parafialnej pielgrzymce do kościoła stacyjnego.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w czwartek – św. Elżbietę Węgierskierską, zakonnicę; w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w sobotę – bł. Salomei, zakonnicy; za tydzień w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – róża Św. Antoniego; we wtorek – Św. Zofii; w środę – Św. Jana Pawła II; w czwartek – Św. Jadwigi Królowej; w piątek – Św. Katarzyny Labouré.
 7. Drodzy Parafianie, dziękujemy za włączenie się w akcję misyjną „OKULARY DLA AFRYKI”. Złożonych zostało 127 sztuk okularów. Zostały one przekazane organizatorom. Bóg zapłać.
 8. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodzin.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości przyozdobili domy flagami jak i wzięli czynny udział w uroczystościach organizowanych w mieście. Pięknym wyrazem patriotyzmu był XXIV Sztafetowy Bieg Niepodległości organizowany przez nasze Olczańskie szkoły.
 10. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs „Nowe Życie” w dniach 25 – 27 listopada. Dokładne informacje znajdują się w gablocie.

Zachęcamy do włączenia się w Krucjatę Modlitwy Różańcowej w intencji ochrony Życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Istotą włączenia się w tą akcję jest podjęcie się odmówienia każdego dnia jednego dziesiątka różańca w intencji ochrony życia. Na antenie Radia ALEX można