OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV niedziela zwykła – 20 listopada 2016 roku UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W dniu dzisiejszym cały Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W całej Polsce – po każdej Mszy św. wobec Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie – uroczystym Jubileuszowym Aktem zawierzenia przyjmiemy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą świętą, w niedzielę o godz. 18.00.
  3. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodzin.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  5. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w czwartek – różę św. Jana Chrzciciela; w piątek – Św. Anny.
  6. Za tydzień 27 listopada – I niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszym Sanktuarium jest to dzień odpustu parafialnego. To już 186 rocznica objawienia NMP s. Katarzynie Labouré, podczas którego Maryja prosiła o wybicie Medalika, którego ludzie ze względu na otrzymane łaski nazwą cudownym. Tego dnia Msza św. z procesją Różańcową Światła o godz. 18.30.