OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada 2016 roku

 1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą świętą. A w niedzielę o godz. 18.00. Przypominamy, że: od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w środę – poświęcenie Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 3. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w poniedziałek – róża Matki Bożej Różańcowej.
 4. Drodzy Parafianie, dziękujemy za włączenie się w akcję misyjną „OKULARY DLA AFRYKI”. Okazało się, że można również ofiarować okulary przeciwsłoneczne. Jeśli ktoś chce można jeszcze składać do środy włącznie. Okulary zostaną przekazane organizatorom. Bóg zapłać.
 5. Zachęcamy do włączenia się w Krucjatę Modlitwy Różańcowej w intencji ochrony Życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Istotą włączenia się w tą akcję jest podjęcie się odmówienia każdego dnia jednego dziesiątka różańca w intencji ochrony życia. Na antenie Radia ALEX można się włączyć w tą modlitwę każdego dnia o godz. 21.37, a jest to Różaniec ze św. Janem Pawłem II.
 6. W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nowennę będziemy odprawiać od 10-18 listopada po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy by wywiesić biało – czerwone flagi na naszych posesjach i domach. W naszym sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 17.00. Dzień wcześniej już po raz XXIV pobiegnie Sztafetowy Bieg Niepodległości organizowany przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum na Olczy.
  Plan uroczystości miejskich znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła. Zachęcamy, by ten dzień przeżyć rodzinnie i ukazać swoją miłość do Ojczyzny przez czynne uczestnictwo w tych wydarzeniach.
  Z racji szczególnego charakteru tego dnia metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz udziela dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
 8. Wszystkich parafian, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z łaski tego jubileuszu, a także tych Olczan, którzy będą mieć czas w najbliższą sobotę – w przeddzień zamknięcia roku – serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 15.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach. Podziękujemy, jako parafia za ten szczególny rok łaski.
 9. W przyszłą niedzielę 13 listopada nastąpi zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezjach i kościołach jubileuszowych. W naszym dekanacie uroczystość zamknięcia będzie miała miejsce w kościele stacyjnym Najświętszej Rodziny w Zakopanem na Mszy św. o godz. 15.00.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz