OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła 30 października 2016 roku

 1. W imieniu duszpasterzy, pragnę wyrazić wdzięczność rodzinom naszej parafii, które w październiku trwały na wspólnej codziennej modlitwie różańcowej w naszej świątyni. To ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej poddaje się laicyzacji, a z Boga i religii czyni dodatek do swego życia. Maryja obiecała wiele łask odmawiającym Różaniec, wierzę, że i Was Matka Boża wysłuchała. Tych parafian, którzy z tej łaski nie korzystają i coraz bardziej oddalają się od Boga polecamy Bożemu Miłosierdziu prosząc o łaskę przemiany ich serca.
 2. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy, by nawiedzając groby zmarłych samochody parkować na placu wokół kościoła. Dzięki temu droga na cmentarz będzie bezpieczniejsza dla pieszych. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00. Od godziny 12.00 wypominki na cmentarzu, o godz. 12.30 procesja z kościoła na cmentarz, o godz. 13.00 Msza święta na cmentarzu.
 4. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 w kościele, oraz o godz. 16.00 na cmentarzu.
 5. Przypominamy, że: Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się w intencjach Ojca świętego oraz być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą.
 6. Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 7. Przypominamy, że na cmentarzu obok śmietnika jest utworzony kompostownik, bardzo prosimy by sprzątając groby do kompostownika wrzucać wieńce, trawę i kwiaty z ziemią, natomiast wszelkie donice, znicze oraz inne sztuczne ozdoby do śmietnika. Dziękujemy.
 8. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 17.00 przed wieczorną Mszą świętą. A w niedzielę o godz. 18.00.
 9. W związku z tym, że jest jeszcze sporo spraw związanych z niezałatwieniem miejsc pochówku na naszym cmentarzu prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. W wielu przypadkach minęły terminy ważności opłaty miejsca.
 10. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu: w czwartek – róże św. Teresy i róże św. Barbary.
 11. W tym tygodniu: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Tego dnia dodatkowa msza św. o 20.00.
 12. W piątek spowiedź od godz. 16.00. Na tę godzinę zapraszamy szczególnie wszystkich gimnazjalistów na wspólny rachunek sumienia.
  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą za zmarłych o godz. 16.30.
 13. Najbliższa próba MAŁEGO GIEWONTU odbędzie się 3 listopada (wyjątkowo – Czwartek) o godzinie 18.20 zapraszamy na próby wszystkie dzieci, które należą do zespołu jak i te, które chciałyby zacząć się uczyć tańca i śpiewu góralskiego.
 14. W sobotę 5 listopada Apostolat Maryjny zaprasza na Dzień Skupienia do Krakowa. Osoby chętne prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 15. Również w najbliższą sobotę ojcowie Bernardyni zapraszają na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki za zmarłych”. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła na Bystrem. Autobus będzie jechał drogą przez Olczę. Zapisy w zakrystii.
 16. Siódmego października br. W Święto Matki Bożej Różańcowej nasze Sanktuarium wraz z Radiem ALEX rozpoczęło Krucjatę Modlitwy Różańcowej w intencji ochrony Życia od poczęcia do naturalnej śmierci – w odpowiedzi na zaistniałą w Polsce sytuację prawną odrzucenia społecznego projektu ochrony życia. Istotą włączenia się w tą akcję jest podjęcie się odmówienia każdego dnia jednego dziesiątka różańca w intencji ochrony życia. Na antenie Radia ALEX można się włączyć w tą modlitwę każdego dnia o godz. 21.37, a jest to Różaniec ze św. Janem Pawłem II.
 17. W związku ze zbliżającą się 20 rocznicą Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Zakopanego (czerwiec 2017r.) i przygotowaniami do obchodów, Burmistrz Miasta Zakopane i Ks. Dziekan dekanatu zakopiańskiego proszą parafie, szkoły, instytucje kultury oraz mieszkańców Zakopanego o składanie oddolnych propozycji, w których mogliby włączyć się w organizację i uczestnictwo w tych wydarzeniach. Propozycję należy składać na adres mailowy Parafii Najśw. Rodziny lub pisemnie w kancelarii swojej parafii z podaniem danych do kontaktu w terminie do 20.XI.2016 r.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz