OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX Niedziela Zwykła 23 października 2016 roku

 1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie Mszy św. po wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Od dziś w Kościele przeżywamy tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy głoszą Dobra Nowinę wśród ludzi nieznających Chrystusa.
 3. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii siostra przyjmuje na wypominki miesięczne i roczne.
 4. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu:
  w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Anny,
  w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Moniki.
 5. W liturgii Kościoła: w piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. Dziś przy wyjściu z kościoła kwestują wolontariusze na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby związane z działalnością hospicjum, które prowadzi domową opiekę na ludźmi terminalnie chorymi oraz wspiera ich rodziny.
 7. W najbliższą środę po Wieczornej Mszy św. comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. W najbliższy czwartek to 27 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00, a po niej na procesję różańcową światła.
 9. Za tydzień w niedzielę 30 października dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 10. Siódmego października br. W Święto Matki Bożej Różańcowej nasze Sanktuarium wraz z Radiem ALEX rozpoczęło Krucjatę Modlitwy Różańcowej w intencji ochrony Życia od poczęcia do naturalnej śmierci – w odpowiedzi na zaistniałą w Polsce sytuację prawną odrzucenia społecznego projektu ochrony życia. Istotą włączenia się w tą akcję jest podjęcie się odmówienia każdego dnia jednego dziesiątka różańca w intencji ochrony życia. Na antenie Radia ALEX można się włączyć w tą modlitwę każdego dnia o godz. 21.37, a jest to Różaniec ze św. Janem Pawłem II.
 11. W związku ze zbliżającą się 20 rocznicą Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Zakopanego (czerwiec 2017r.) i przygotowaniami do obchodów, Burmistrz Miasta Zakopane i Ks. Dziekan dekanatu zakopiańskiego proszą parafie, szkoły, instytucje kultury oraz mieszkańców Zakopanego o składanie oddolnych propozycji, w których mogliby włączyć się w organizację i uczestnictwo w tych wydarzeniach. Propozycję należy składać na adres mailowy Parafii Najśw. Rodziny lub pisemnie w kancelarii swojej parafii z podaniem danych do kontaktu w terminie do 20.XI.2016r.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz