OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X niedziela zwykła 5 czerwca 2016 roku

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i pielgrzymów. Życzymy miłego pobytu i wypoczynku. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, którymi wspieramy prace wykonywane przy naszej świątyni i w jej otoczeniu.
  3. Pragniemy jeszcze raz wyrazić podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i uczestnictwo w czasie Uroczystości i oktawy Bożego Ciała.
  4. Dziękujemy także tym, dzięki którym w minioną niedzielę na wieczornej Mszy św. mogliśmy godnie uczcić symbole Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy Muzyce, Strażakom z OSP Olcza i Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Wszystkim młodym i dorosłym, którzy włączyli się w modlitwę.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek- bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłanów, męczenników; w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa; w sobotę -wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  6. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu we wtorek Różę Matki Bożej Różańcowej.
  7. Chłopców z klas trzecich i starszych ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 11.00. Spotkanie formacyjne dla lektorów i ministrantów również w sobotę o godz. 9.00.
  8. Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu i Mszy św. z Papieżem Franciszkiem w ramach ŚDM proszone są o kontakt z ks. Jerzym.
  9. Zapraszamy na III pielgrzymkę Dekanatu Zakopane do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę 11 czerwca 2016r.. Wyjazd o godz. 6.30 od ojców Bernardynów na Bystrem. W programie pielgrzymki Msza św. w bazylice o godz. 9.00, o godz. 10.30 dróżki Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii kościoła św. Antoniego na Bystrem lub telefonicznie 18/20-126-92. Informacje na plakacie.