OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX niedziela zwykła 29 maja 2016 roku

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i pielgrzymów. Życzymy miłego pobytu i wypoczynku. Witamy również ks. Adama Kaganka CM, który zakończył swoją wieloletnią posługę poza granicami naszego kraju, a przez najbliższy czas będzie duszpasterzem w naszej parafii.
 2. Od wczoraj na terenie naszego dekanatu peregrynują symbole Światowych Dni Młodzieży, jest to Krzyż Jubileuszowy oraz Ikona Maryi z Dzieciątkiem Jezus. Do naszej parafii zostaną przywiezione dziś z Morskiego Oka na godz. 18.30. Będą nam towarzyszyć podczas wieczornej Mszy św. Włączmy się w modlitwę za młodych całego świata, którzy przyjadą do Polski już za niecałe dwa miesiące. Jeszcze raz serdecznie zapraszam dziś na godz. 18.30.
 3. Dobiega końca miesiąc maj, warto postawić sobie pytanie o moje i moich bliskich uczestnictwo w nabożeństwach majowych. Wykorzystajmy jeszcze najbliższe dni.
  W naszej świątyni Litania do Matki Bożej będzie śpiewana dziś o godz. 18.00, a do wtorku włącznie w czasie procesji eucharystycznej po Mszy św. godz. 18.30.
  Od środy przez cały czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
 4. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu Róże: w środę – św. Teresy; w czwartek – bł. O. Edmunda Bojanowskiego; w piątek – św. Barbary.
 5. W liturgii Kościoła we wtorek święto Nawiedzenia NMP; w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 i 20.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. na Cmentarzu o godz. 16.00.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 8. W sobotę wyrusza XIX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2016” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Idź, i ty czyń podobnie!…” Rozpoczęcie o godz. 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zapisy podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.
 9. Zapraszamy na III pielgrzymkę Dekanatu Zakopane do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę za dwa tygodnie – 11 czerwca 2016r.. Wyjazd o godz. 6.30 od ojców Bernardynów na Bystrem. W programie pielgrzymki Msza św. w bazylice o godz. 9.00, o godz. 10.30 dróżki Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii kościoła św. Antoniego na Bystrem lub telefonicznie 18/20-126-92. Informacje na plakacie.