OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Wielkanocna Zesłanie Ducha Świętego 15 maja 2016 roku

 1. Dziś Niedziela i Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klasy IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej.
  Trwa miesiąc maj, nabożeństwa do Matki Bożej w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu Róże: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Labouré; w czwartek – św. Józefa.
 3. W liturgii Kościoła w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. Bardzo prosimy rodziców, których dzieci należą do ministrantów czy krucjaty maryjnej, by przypomnieli swoim pociechom, że spotkania cotygodniowe są obowiązkowe. Są to spotkania formacyjne. Ministranci w tym tygodniu mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Krucjata w środę o godz. 17.00 w kościele.
 5. W czwartek 26 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Już dziś informujemy, że procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 odprawionej przy ołtarzu na os. Wojdyły – plac przy domu p. Doruli i państwa Adamskich, kolejne ołtarze będą przy domu państwa Gawlak – Socka na os. Stachonie, następnie przy domu państwa Pustelnik na osiedlu Janosówka, a ostatni ołtarz w kościele tu zostanie wygłoszona okolicznościowa homilia. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. Prosimy o sąsiedzką pomoc w wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja. Prosimy również by przedstawiciele róż Żywego
 6. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci komunijnych. Jednak zapraszamy również jak to miało miejsce rok temu by figurę ponieśli ojcowie osób bierzmowanych w tym roku. By uniknąć nieporozumień bardzo proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.
 7. W najbliższą sobotę 21 maja w kościele seminaryjnym księży Misjonarzy w Krakowie ks. bp Paweł Socha udzieli święceń kapłańskich; czterech alumnów zostanie wyświęconych na diakonów i czterech diakonów zostanie kapłanami.
 8. Tatrzański Chór „Szumny” pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz przy akompaniamencie Andrzeja Guziaka zaprasza na KONCERT PIEŚNI MARYJNYCH. Odbędzie się on dziś w kościele św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 19.00.
 9. W dniach od 19 do 22 maja już po raz XI odbędzie się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Dokładne informacje znajdują się na plakatach przed wejściem do kościoła.
 10. Katolicka szkoła podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem, ogłasza nabór na nowy rok szkolny do klasy I. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie pod chórem.
 11. „Radni Miasta Zakopane zwracają się z prośbą, aby mieszkańcy chcący podpiąć swój budynek do sieci gazowej pobrali wnioski w sklepie „KORALIK” znajdującym się na ulicy Janosówka w Remizie OSP Olcza, wypełnili i zwrócili je do najbliższego czwartku, tj. do dnia 19.05.2016 r. Wszelkie informacje w tym zakresie można również uzyskać w sklepie.”