OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII niedziela zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 22 maja 2016 roku

 1. Dziś Kościół przeżywa Uroczystość Najświętszej Trójcy, która w diecezji krakowskiej kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  Trwa miesiąc maj, nabożeństwa do Matki Bożej w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu Róże: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Wincentego a Paulo.
 3. W liturgii Kościoła we wtorek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych (Dzień Modlitw za katolików w Chinach); w czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
 4. W czwartek 26 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Pamiętajmy by tego dnia być w stanie łaski uświęcającyj by przyjąć Komunię świętą. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Adam Kaganek CM. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 odprawionej przy ołtarzu na os. Wojdyły – plac przy domu p. Doruli i państwa Adamskich, kolejne ołtarze będą przy domu państwa Gawlak – Socka na os. Stachonie, następnie przy domu państwa Pustelnik na osiedlu Janosówka, a ostatni ołtarz w kościele. Tu zostanie wygłoszona okolicznościowa homilia. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. Prosimy o sąsiedzką pomoc w wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja. Prosimy również by przedstawiciele Róż Żywego Różańca zgłosili się do siostry Jolenty.
 5. Spotkanie Krucjaty Maryjnej w środę o godz. 17.30 w kościele.
 6. Próby dla dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji w poniedziałek i wtorek o godz., 17.30. Ponieważ wiosna na Podhalu przychodzi później, dlatego prosimy o pomoc zebraniu kwiatów. Kwiaty można zostawić u siostry w zakrystii lub w domu sióstr Służebniczek. Bóg zapłać.
 7. Jak co roku w czasie procesji Bożego Ciała i oktawie tego święta figurę Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik niosą ojcowie dzieci komunijnych i bierzmowanych w tym roku. By uniknąć nieporozumień bardzo proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. Dotychczas wpisało się siedmiu ojców. Prosimy również przedstawicieli Róż Żywego Różańca zgłosili się do s. Jolenty by ustali sprawy związane z feretronami.
 8. W piątek 27 maja o godz. 20.00 Msza św. i procesja różańcowa światła. Przewodniczyć jej będą nowo wyświęceni kapłani Zgromadzenia Misji. Na Zakończenie uroczystości udzielą nam „prymicyjnego” błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.
 9. W tym tygodniu naszą wspólnotę parafialną opuszcza ks. Sławomir. Ks. Sławomir wyjeżdża do USA by zakończyć studia. Nim wyjedzie na misje obiecuje, że nas jeszcze odwiedzi. Dziękujemy mu za jego posługę wśród nas.
 10. Księża Pallotyni zapraszają na Mszę św. za śp. Ks. Mirosława Drozdka w 9 tą rocznicę śmierci, która zostanie odprawiona 25 maja o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.