OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie 8 maja 2016 roku

 1. W dniu wczorajszym 18 dzieci z kl. III przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty, a dziś na Mszy św. o godz. 11.00 przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Do tego wydarzenia przygotował dzieci ks. Jacek Hareńczyk. Dzieci przez najbliższy tydzień będą przeżywać Biały tydzień. Czyli codziennie będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 18.30.
  Dziś wspomnienie swojego patrona obchodzi ks. kardynał Stanisław Dziwisz nasz metropolita. Polecamy jego osobę dobremu Bogu przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej.
  Trwa miesiąc maj, nabożeństwa do Matki Bożej w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00.
 2. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu Róże: w piątek – św. Antoniego.
 3. Dziś w Krakowie procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę.
  W liturgii wspominamy w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; w piątek – wspomnienie NMP z Fatimy; w sobotę święto św. Macieja Apostoła, pamiętajmy w naszych modlitwach o byłym katechecie w naszej parafii ks. Macieju Golasie CM; w następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 4. Bardzo cieszy fakt, że w naszej parafii w Dzień Flagi Rzeczypospolitej, a także 3 maja prawie na wszystkich posesjach były wywieszone flagi. Jestem pewien, że daliśmy piękne świadectwo naszego patriotyzmy wszystkim gościom, którzy w tych dniach przebywali na Olczy.
 5. W sobotę 14 maja o godz. 11.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej. W najbliższą niedzielę 15 maja będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Ks. Jacek przypomina by uczniowie i rodzice przybyli do kościoła w niedzielę najpóźniej za piętnaście jedenasta.
 6. Za dwa tygodnie w czwartek 26 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Już dziś informujemy, że procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 odprawionej przy ołtarzu na os. Wojdyły – plac przy domu p. Doruli i państwa Adamskich, kolejne ołtarze będą przy domu państwa Gawlak – Socka na os. Stachonie, następnie przy domu państwa Pustelnik na osiedlu Janosówka, a ostatni ołtarz w kościele i tam też ostanie wygłoszona okolicznościowa homilia. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Prosimy o sąsiedzką pomoc w wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja.
 7. Jan informuje Rodziców uczniów klasy pierwszej gimnazjum, że na wyznaczony próbny egzamin w ostatni czwartek, przyszło tylko dwóch uczniów.
 8. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu ks. abpa Tadeusza Gocłowskiego CM. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.