OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 20 marca 2016 roku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00.
  Rezurekcja z procesją w niedzielę o godz. 6.00
  .
  Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: od poniedziałku do środy: rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30, w Wielki Piątek od 21.00, a w Wielką Sobotę od 9.00
  do 16.00.
  Jednak, jeśli to tylko możliwe zróbmy wszystko, byśmy już byli w stanie łaski uświęcającej podczas Triduum Paschalnego.
  Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 2. Rekolekcje w Radio ALEX od dziś do środy włącznie o godz. 201.00. Serdecznie zachęcamy, szczególnie tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach parafialnych. Tematyką rozważań Boże Miłosierdzie i rocznica osoby świętego, Jego życia i nauczania.
 3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; we wtorek – św. Zofii; w środę – św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi królowej; w piątek – św. Katarzyny Laboure; w sobotę św. Józefa.
 4. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wraz z Rodzicami i Uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego serdecznie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej.
 5. Również dziś nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zakopanego, początek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Rodziny a zakończy się w kościele Św. Krzyża. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Dla osób, które nie mają własnego transportu lub chciałyby wyjechać i wrócić wspólnie, będzie podstawiony BUS przy remizie o godz. 19.30. Chętnych na tę formę wyjazdu prosimy o zapisanie się w zakrystii. Ufam, że, jak co roku reprezentacja naszej parafii poniesie krzyż i poprowadzi rozważania.
 6. Chorych odwiedzimy z Komunią świętą w najbliższą środę od. godz. 9.00. Osoby chore i starsze, do których nie przychodzi ksiądz w I piątki, a chciały by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. proszę zgłaszać w zakrystii.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych w sobotę podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny, będzie zbierana żywność, która trafi do osób i rodzin przeżywających trudności materialne. Wędliny i inne produkty spożywcze będzie można złożyć do przygotowanych koszy.
  Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy o pomoc w dyskretnym wskazaniu takich rodzin i osób przez osobiste zgłoszenie nazwisk do księdza Proboszcza.
 8. Z wielkiej Soboty na niedzielę Zmartwychwstania następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Czyli „śpimy o godzinę krócej”.
 9. Bardzo dziękujemy panom Stanisławowi Gut- Misiaga i Andrzejowi Macurze za umycie napisu i figury w prezbiterium.
 10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za dar Waszego serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed liturgią Triduum Paschalnego w Wielki czwartek piątek i sobotę o godzinie 9.00 rano. Obecność obowiązkowa.
 12. Po Mszy św. zapraszam na chwilę do zakrystii zelatorów Żywego Różańca, by uzgodnić sprawy związane z procesją Rezurekcyjną.

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz