OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2016 roku

  1. By owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu dobrze jest korzystać z pomocy jakie daje nam na ten czas Kościół, są nimi nabożeństwa: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz Rekolekcje Wielkopostne. W naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, a o godz. 17.30 i 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, 15 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
    Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej rozpoczynamy – w środę – 9 marca. Poprowadzi je s. Urszula Kosicka – Siostra Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo wraz z naszym ks. Jackiem. Z racji rekolekcji spotkania do bierzmowania w tym tygodniu dla kl. I i II gimnazjum zostają odwołane.
    Rekolekcje dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się w przyszłą niedzielę i poprowadzi je były proboszcz naszej parafii, a obecnie proboszcz parafii pw. Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy – ks. Mieczysław Kozłowski CM. Tematem wiodącym rekolekcji dla dorosłych będzie BOŻE MIŁOSIERDZIE. Już dziś prośmy Boga o dobre i owocne przeżycie tych szczególnych dni.

Program wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami, dostępny na stronie internetowej, można również wziąć ze stolika pod chórem. Niech w każdym domu będzie na widocznym miejscu i pomoże tak zorganizować czas by każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach.

  1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w czwartek – św. Małgorzaty.
  2. W najbliższy czwartek – 10 marca – na Mszy św. o godz. 17.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. bp Damian Muskus OFM. Do tego wydarzenia młodzież przygotowywała się trzy lata na katechezie w szkole i przez spotkania przy parafii. W tym tygodniu bezpośrednim przygotowaniem dla nich do przyjęcia tego sakramentu będą spotkania modlitewne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. W środę będzie miało miejsce przekazanie krzyży przez rodziców swoim dzieciom. Bardzo prosimy, by na środowe spotkanie przyszli rodzice tych, którzy mają być bierzmowani. Młodzież do spowiedzi przystąpi w środę przed spotkaniem o godz. 18.30. Rodziców, rodziców chrzestnych i świadków bierzmowania prosimy, aby skorzystali ze spowiedzi wcześniej w ramach codziennego dyżuru kapłanów w konfesjonale w naszym Sanktuarium lub innych kościołach.
  3. Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka św. Józefa w Zakopanem na Olczy ogłasza zapisy na rok szkolny 2016 / 2017. Zapisy będą trwały do 18 marca br.
  4. W naszej olczańskiej Szkole Podstawowej nr 4 w Zakopanem do końca marca trwają zapisy do klasy I i do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2016 /2017.

Również Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem, przy ul. Piłsudskiego 21 rozpoczęła nabór na nowy rok szkolny.

  1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za dar Waszego serca składamy serdeczne Bóg zapłać.