OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III niedziela zwykła 24 stycznia 2016 roku

  1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 18.00.
  2. W liturgii Kościoła jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Dla Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo – którego kapłani są duszpasterzami tej parafii – to 399 rocznica powstania Zgromadzenia serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. We wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w środę wspomnienie św. Jerzego Matulewicza, bpa; w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – Św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Moniki i w sobotę – św. Andrzeja.
  4. Zakończyły się półkolonie prowadzone przez naszą parafię. Serdecznie dziękujemy za ich zorganizowanie i poprowadzenie ks. Jackowi, dyrekcji szkoły podstawowej, s. Marii, p. Małgorzacie i p. Ireneuszowi oraz seminarzystom z Seminarium Internum Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo w Krakowie. Bóg zapłać! Nadal trwają półkolonie organizowane przez nasze gimnazjum, a od poniedziałku ruszają półkolonie prowadzone przez naszą szkołę podstawową.
  5. Nasz Parafialny Regionalny Zespół Giewont w przyszłą niedzielę (31.01.2016r.) będzie koncertował na rzecz chorego kolegi – muzykanta Karola Stopki. Ubogaci swoją obecnością Mszę św. o godz. 11.00 a po niej będzie występ w dolnym Kościele. Na pomoc dla chorego będą członkowie zespołu kwestować tego dnia z puszkami po każdej Mszy św.
  6. W ramach VII Zakopiańskiego Festiwalu Kolęd dziś po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się w naszej świątyni koncert pt. „Kędyż Go szukać? Pastorałki z gwiazdami”. Serdecznie zapraszamy.
  7. Jak każdego roku – 02 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, w naszej parafii będziemy przeżywać Jubileusze Małżeństw. Lista tegorocznych Jubilatów została wywieszona w gablocie pod chórem. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy ktoś nie został przypadkowo pominięty.
  8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w minionym tygodniu Władysława Galarowskiego z os. Mrowce. Dobry Jezu … Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.