OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V niedziela zwykła 7 lutego 2016 roku

  1. Wszystkim Gościom przebywającym na Olczy życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. Dziś nabożeństwo eucharystyczne o godz. 18.00.
  2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.15. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, przed Mszą św. o godz. 10.45 i o godz. 18.00. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
  3. W czwartek wspomnienie M.B. z Lourdes tego dnia Kościół przeżywa jubileusz chorych i niepełnosprawnych. Tego dnia obchodzimy XXIV Światowy dzień Chorego.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – M.B. Różańcowej.; w środę – św. Małgorzaty; w sobotę – św. Antoniego.
  5. W imieniu Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz walczącego z chorobą nowotworową chorego muzykanta Karola Stopki. W sumie do puszek i podczas koncertu zebrano prawie 6 tysięcy złotych.
  6. 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej parafii przeżywaliśmy Jubileusze Małżeństw. Wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia tej uroczystości jeszcze raz z serca dziękujemy.
  7. W święto Ofiarowania Pańskiego na tacę złożono 1220 zł na potrzeby Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Zakopanem. Cała kwota została przekazana Siostrom. Za dar Waszego serca serdecznie dziękujemy.
  8. Spotkanie młodzieży do bierzmowania odbywają się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. i tak odpowiednio dla kl I. w czwartek, dla II klasy w poniedziałek, a dla III kl. w środę. W czwartek po wieczornej Mszy św. ks. proboszcz zaprasza na spotkanie rodziców uczniów którzy w tym roku mają przyjąć Sakrament Bierzmowania.
  9. Obowiązkowe spotkanie dla dziewcząt z krucjaty Maryjnej we wtorek o godz. 16.00 w przedszkolu u Sióstr. Przypominamy, że spotkania dla ministrantów odbywają się w sobotę: kandydaci przychodzą na godz. 10.00, ministranci i lektorzy na godz. 11.00.
  10. W związku ze zbliżającym się okresem Wielkiego Postu, zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję „Poszczę w Poście”. Polega ona na wybraniu jednego dnia w tygodniu, w którym pościć się będzie o chlebie i wodzie. Ważne jest także by temu poszczeniu towarzyszyła konkretna intencja – chodzi o osoby czy sprawy. Chętnych do podjęcia takiego zobowiązania zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.