OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Świętej Rodziny 27 GRUDNIA 2015 ROKU

  1. Dzisiejszą niedzielę liturgia wspominana jako święto Świętej Rodziny. Dziś również 27 dzień miesiąca. Zapraszamy jak co miesiąc tego dnia na procesję różańcową światła na godz. 18.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto świętych młodzianków, męczenników; w czwartek wspomnienie św. Sylwestra, papieża; w piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; w sobotę wspomnienie świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego 2015. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin oraz dla naszej Ojczyzny. Kilka minut po północy zapraszamy na Mszę świętą.
  1. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i dzień modlitw o pokój na świecie msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę.
  2. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
  3. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: dziś na procesję światła różę św. Wincentego a Paulo; w poniedziałek – św. Moniki; w środę – św. Andrzeja; w sobotę – św. Teresy.
  4. Młodzi Olczanie włączali się w organizowanie kolejnych spotkań na Lednicy i współpracowali z śp. o. Janem Górą OP, dlatego też organizujemy wyjazd na pogrzeb tego charyzmatycznego kapłana. Wyjazd z Zakopanego 29 grudnia ok. godz. 22.00, pogrzeb na polach lednickich 30 grudnia o godz. 15.30. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii. Zapisy tylko dziś tzn. w niedzielę.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć świąteczne wydania tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.