OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2014 r.

Dziś msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.30 jutro jak w każdą niedzielę czyli 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30.

Dziś i jutro nie ma nabożeństwa o godz. 18.00.

  1. Kochani dziękujemy wszystkim osobom, które 9 miesięcy temu podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Dziś kiedy kończy się nasza codzienna modlitwa do której się zobowiązaliśmy, zachęcam by nie ustawać w zanoszeniu błagania za nienarodzone dzieci, ich najbliższych i obrońców Życia.
  2. W drugi dzień świąt w piątek wspomnienie św. Szczepana diakona i męczennika. Biskupi polscy udzielają na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia dwom siostrom Ewom ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek i ks. Janowi z okazji ich imienin. Pamiętajmy w modlitwie również o ks. Szczepanie Szpotonie CM. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone
    na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Jak nakazuje tradycja tego dnia poświęcimy owies.
  3. W sobotę – 27 dzień miesiąca – o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję różańcową światła. Na tę Mszę św. zapraszamy Róże Żywego Różańca, którym w tym tygodniu przypada zmiana: św. Jana Chrzciciela, św. Anny i św. Wincentego a Paulo.
  4. Parafialny Regionalny Zespół Giewont zaprasza w drugi dzień świąt po Mszy św. o godzinie 11.00 na góralskie Jasełka do auli dolnego kościoła.
    W najbliższą niedzielę również po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl wpisujący się w obchody stulecia naszej parafii pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła..” – poezja Karola Wojtyły, przygotowany przez Towarzystwo Miłośników Teatru im. Św. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy.
  5. Podziękowania pragnę skierować do współbraci kapłanów szczególnie za posługę w konfesjonale nie tylko w ostatnich dniach ale cały adwent. Bardzo cieszymy się, że większość parafian wcześnie skorzystała z sakramentu pokuty, dziękuję siostrom Służebniczkom, strażakom osobom z Apostolatu Maryjnego i wszystkim, którzy wysprzątali i przygotowali świąteczny wystrój naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy muzyce i zespołowi Giewont za wprowadzenie nas w atmosferę świąt wspólnym kolędowaniem przed Pasterką. Tu trzeba wspomnieć Radio ALEX dzięki, któremu już tak wiele lat chorzy, cierpiący i ci którzy nie mogli udać się do świątyni na Pasterkę mogą wysłuchać jej na falach tego radia. Nasze podziękowania kierujemy również do pana Andrzeja Skupnia i firmy „BRUTAL” za podarowanie przepięknych choinek do naszego kościoła.
  6. Otrzymaliśmy wiele życzeń Świątecznych, bóg zapłać za pamięć, dziękujemy władzom powiatu i gminy oraz innych instytucji ale przede wszystkim osobom indywidualnym. Nasze życzenia dla Was drodzy Parafianie, Pielgrzymi, Goście – Czciciele Maryi Objawiającej Cudowny Medalik i uczestnicy dóbr duchowych Mszy świętych Wieczystych wypływają z wsłuchiwania się w głos papieża Franciszka, który mówi o owocnym przeżywaniu swego życia, niech naszymi dla Was życzeniami świątecznymi będą słowa Bł. Matki Teresy z Kalkuty:

„Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swego brata, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają innych ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka
jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie– wtedy jest Boże Narodzenie.”

Dziękują za wszelkie dobro , modlitwę i ofiary zapewniamy o modlitwie za Was i za Wasze Rodziny, prosząc Boże Dzieciątko o potrzebne dary na czas świąt i całego Nowego Roku 2015.
Jeszcze raz w imieniu księży i sióstr życzymy Wam Szczęść Boże.