OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2015 roku

Dzisiejsza niedziela zwana GAUDETE przypomina nam o radości płynącej z wypełnienia się obietnicy; usłyszymy dziś słowa: Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!
W tym tygodniu w sposób szczególny modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin.

  1. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w całym Kościele rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W naszej diecezji rozpoczynamy ten jubileuszu dzisiejszą niedzielą. W dniu 8 grudnia br. Ks. Kardynał ustanowił świątynię Najświętszej Rodziny w Zakopanem Kościołem Stacyjnym. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza Księży jak i wiernych na otwarcie drzwi jubileuszowych i uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszu Miłosierdzia dziś o godz. 15.00.
  2. W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są również świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Pięknym prezentem dla naszych bliskich na święta może być również książka wydana na 100 lecie parafii.
  3. Msza święta Roratnia od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; we wtorek – św. Zofii, w środę – św. Jana Pawła II, w czwartek – św. Jadwigi Królowej, w piątek – Katarzyny Labouré, w sobotę – św. Józefa.
  5. Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele fundacji „Promyczek Dobra” będą zbierać do puszek ofiary na leczenie Zosi Gaury – pięcioletniej dziewczynki, która od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Jeden z naszych starszych parafian pozostawił w minionym tygodniu różaniec w kościele. Jeśli ktoś go znalazł bardzo prosimy o zwrot do zakrystii. Dla osoby, która go zgubiła jest on również bardzo cenną pamiątką.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy tragicznie zmarłego Zbigniewa Piekacza artystę, rzeźbiarza, który dla naszej świątyni wyrzeźbił, pietę oraz płaskorzeźby stacji Drogi Krzyżowej, sceny tajemnic różańca umieszczone w prezbiterium i sceny z życia górali. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Ks. Jerzy Grzyb CM – proboszcz