OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2015 roku

 1. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy dzisiaj podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 6.30 do 8.00 i od 16.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi będzie również w Wigilię od 6.30 i po mszy św. porannej do godz. 10.00.
  Od dzisiaj możemy wziąć udział w rekolekcjach adwentowych głoszonych na antenie radia ALEX o godz. 20.00.
 2. Można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiarą za nie wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są również świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Pięknym prezentem dla naszych bliskich na święta może być również książka wydana na 100 lecie parafii.
 3. Msza święta Roratnia od poniedziałku do czwartku o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W środę od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą, nowe adresy osób chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 5. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Pańskim i nie zaniedbajmy tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia Poczętego. O godzinie 23.30, przed Pasterką zespół GIEWONT serdecznie zaprasza Parafian i Gości tu do świątyni na przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Zarówno występ jak i Pasterka będą nagrywane i będzie można je obejrzeć na stronie internetowej naszego Sanktuarium po południu w Boże Narodzenie. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godzinie 7.00.
 7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Jana Chrzciciela.
 8. Przed wejściem do dolnego kościoła znaleziono okulary. Ponawiamy prośbę naszego parafianina, który pozostawił w minionym tygodniu różaniec w kościele. Jeśli ktoś go znalazł bardzo prosimy o zwrot do zakrystii. Dla osoby, która go zgubiła jest on również bardzo cenną pamiątką.
 9. W drugi dzień świąt czcimy św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycja w tym dniu każe nam święcić owies. W tym dniu na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić w intencji ks. Jana i s. Ewy z okazji ich imienin. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.00 Zespół GGIEWONT zaprasza na występ świąteczny do auli dolnego kościoła.
 10. W następną niedzielę w 27 dzień miesiąca. Zapraszamy na procesję różańcową światła na godz. 18.30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć świąteczne wydania tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.