OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2015 roku

 1. Dziś druga niedziela adwentu. Święta coraz bliżej postarajmy się uczynić wszystko, by przygotować się jak najlepiej duchowo na przeżycie tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.
  W zakrystii można już nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, by im według tradycji naszych ojców przesłać opłatek. Ofiarą wspomagamy misje zagraniczne prowadzone przez Siostry Służebniczki. Są również świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas.
 2. Msza święta Roratnia codziennie w tygodniu o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież.
 3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła; we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – Matki Bożej Różańcowej; w czwartek – św. Małgorzaty.
 5. 8 grudnia w całym Kościele rozpocznie się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W Rzymie Ojciec Święty otwiera Drzwi Święte, które są nazwane również Bramą Miłosierdzia. Natomiast w naszej diecezji rozpoczęcie tego jubileuszu nastąpi w następną niedzielę.
 6. Ksiądz Stanisław Strojek Proboszcz Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu jako Kościoła Stacyjnego, serdecznie zaprasza Księży jak i wiernych na otwarcie drzwi i uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszu Miłosierdzia w niedzielę 13 grudnia 2015r. o godz. 15.00.
 7. Za tydzień przedstawiciele fundacji „Promyczek Dobra” będą zbierać do puszek ofiary na leczenie Zosi Gałry. Pięcioletniej dziewczynki, która od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe.
 8. Przygotowanie do bierzmowania dla klasy II gimnazjum, odbędzie się jutro – w poniedziałek – po Mszy św. wieczornej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodniki Niedzielai Gość Niedzielny.
 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego ks. Józefa Siedlczyńskiego CM. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  Józef był duszpasterzem w olczańskiej parafii w latach 1990 do 2002. Pogrzeb odbędzie się w środę 9 grudnia w Okrzei jego rodzinnej parafii. Organizujemy wspólny wyjazd chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.