OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV niedziela zwykła 22 listopada 2015 roku

  1. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dlatego za chwilę będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, a następnie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace są one zgodnie z zaleceniem ks. Kardynała przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie.
  3. Trwamy w szczególnym czasie modlitewnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00 i w niedzielę o godz. 18.00.
  4. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo, a w sobotę – św. Moniki.
  5. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; w środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; w piątek w naszym Sanktuarium Uroczystość Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Labouré.
  6. W najbliższy piątek 27 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość odpustową. To już 185 lata od objawień w kaplicy przy ulicy du Bac w Paryżu i przekazania orędzia Cudownego Medalika przez Maryję siostrze Katarzynie Labouré. Msze święte w naszym sanktuarium o godz. 7.00, na godz. 9.00 zapraszamy osoby starsze, chorych i tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wieczornej Eucharystii z procesją światła, która wyjątkowo ze względu na odpust rozpocznie się o godz. 18.00, a nie jak każdego 27 dnia miesiąca o godz. 20.00. W tym dniu można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy.
  7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chcących się włączyć w niesienie przesłania Cudownego Medalika.
  8. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i rozpocznie nowy rok liturgiczny w Kościele. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej przy wyjściu można nabyć tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla młodszych Mały Gość Niedzielny.