OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII niedziela zwykła 15 listopada 2015 roku

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w piękne przeżycie jubileuszu 50 lecia życia zakonnego siostry Jolenty, w sposób szczególny Strażakom, Apostolatowi Maryjnemu, Różom Żywego Różańca, Krucjatkom i ministrantom, przedszkolakom oraz młodym akordeonistom pod przewodnictwem pani Zofii Frączystej i zespołowi Giewont. Dziękuję każdemu z Was kto włączył się w ten jubileusz przez modlitwę i wdzięczność. Pamiętajmy o s. Jolencie ale i pozostałych siostrach ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które realizując charyzmat bł. Edmunda Bojanowskiego uświęcają naszą parafię.
  2. W miniony wtorek został podarowany dla naszego sanktuarium ornat z symboliką religijno – patriotyczną. Został wykonany (wyhaftowany) przez siostry Karmelitanki z Zakopanego, a fundatorami są państwo Sebastian i Katarzyna Wysłołuch zakopiańczycy aktualnie pracujący za granicą. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje przywiązanie do Ojczyzny i wywiesili flagi oraz wzięli udział w uroczystościach religijno – patriotycznych w dniu 11.00 listopada. Trzeba też zauważyć zaangażowanie rodziców w przygotowanie i uczestnictwo w XXIII Sztafetowym Biegu Niepodległości. Nie same słowa ale czyny pozostawiają trwały ślad w pamięci młodego pokolenia.
  4. Listopad to czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00 i w niedzielę o godz. 18.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek w ramach VII-go Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebrano 1141,50 zł i 25 €.
  6. Za tydzień ofiary składane na tace będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie.
  7. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Zofii i św. Jana Pawła II; we wtorek św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Laboure; w czwartek św. Józefa.
  8. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie bł. Salomei; w piątek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego; w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  9. Już dziś zapraszamy na procesję różańcową światła 27 listopada, ze względu na to, że ten dzień jest kolejną rocznicą objawienia przez NMP siostrze Katarzynie Laboure Cudownego Medalika, Msza św. a po niej procesja będzie o godz. 18.00, a nie jak każdego 27 dnia miesiąca o godz. 20.00.