OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII niedziela zwykła 8 listopada 2015 roku

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy wraz z s. Jolentą dziękować dobremu Bogu za 50 lat jej życia zakonnego. Pamiętajmy, że dużą część tego czasu siostra Jolenta przeżyła tu wśród Olczan. Czcigodną Jubilatkę polecamy modlitwom naszych parafian.
  2. Listopad to czas szczególnej pamięci za zmarłych. Przez cały rok modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą świętą o godzinie 9.00 i 11.00, a w listopadzie codziennie przed wieczorną mszą świętą o godzinie 17.00.
  3. W niedzielę 8 listopada już VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasz wzrok kierujemy ku cierpiącym chrześcijanom w SYRII; pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła możemy pomóc ocalić chrześcijan w Syrii, Iraku, Egipcie.
  4. W środę 11-tego listopada przypada 97 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy, by na domach w naszej parafii wywiesić flagi w barwach narodowych, do tych zewnętrznych znaków dołączmy szczególnie w tym dniu modlitwę za wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, za naszą wolność. Ten dzień jest okazja, by z najmłodszymi popatrzeć na historię swojej rodziny i wspomnieć swoich przodków. W tych dniach w Powiecie tatrzańskim odbywać się będzie wiele wydarzeń patriotyczno – religijnych, dokładne informacje na plakatach przed Kościołem. Między innym we wtorek już po raz XXIII odbędzie się Sztafetowy Bieg Niepodległości organizowany przez nasze Olczańskie szkoły.
  5. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek św. Małgorzaty;
    w piątek – św. Antoniego.
  6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona, papieża i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, bp; w czwartek wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika; w piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.